news

Sert LVT esty yapı malzemeleri

December 5, 2018

Sert LVT'ye odaklanma: Esnek zemin kaplama piyasasını dönüştürme

Sert LVT'ye odaklanın: Esnek döşeme pazarını dönüştürmek - Şub 2017

Bu kadar hızlı büyüyen yenilikçi bir döşeme çözümü, bir adla tutturulamıyor. Bu ahşap polimer kompozit (ve su geçirmez çekirdek değil) anlamına gelen WPC olarak başladı, ancak yapımcılar inşaat ve malzeme ile deney yapmaya başladıkça, onu ayırt etmek için sert çekirdek ve katı çekirdek LVT olarak adlandırmaya döndüler. ABD Floors tarafından geliştirilen orijinal Coretec ürününden. Ancak, adınız ne olursa olsun, sert, çok katmanlı, su geçirmez esnek döşeme, son birkaç yıldır sektördeki en sıcak ürün olmuştur.

ABD Floors'un (şu anda Shaw Industries'e ait olduğu) Corteec'i, LVT başlığı, ahşap polimer su geçirmez göbeği ve mantar desteği ile piyasaya sürmesinden bu yana sadece dört yıl geçti. Bir WPC çekirdeğini belirten orijinal patenti, o zamandan bu yana kategorideki gelişmeleri karşılamak için daha geniş bir dil ile desteklenmiştir. Geçtiğimiz yıl, US Floors, yeni döşeme kategorisinin diğer ayırt edici özelliklerinin hemen hemen her zaman tıklama sistemlerine sahip olmasından dolayı, akıllı bir manevra olan lisanslamayı yönetmek için Välinge ve Unilin ile ortaklıklara dönüştü.

Ancak, tüm üreticiler sıraya girmemektedir. Birkaç büyük oyuncu da dahil olmak üzere bir avuç şirket, inşaat ve malzeme farklılıklarından ötürü Coretec patentine girmediklerini düşündükleri katı LVT ürünleri geliştirdi. Ancak, ABD Floors'un kurucusu Piet Dossche'ye göre, Çinli üreticilerin (yaklaşık 35) büyük bir kısmı lisanslandı.

Yeni sert LVT yapılarının hızlı gelişimi, kategorinin yerleşmeden uzun bir yol olduğunu göstermektedir. Ve sadece büyümeye devam etmeyecek gibi görünmekle kalmayıp, aynı zamanda gelişmeye devam ederken, muhtemelen diğer sert yüzey kategorilerine geçerken, sürekli bir inovasyon akımı için bir platform görevi görecek.

İNŞAAT GELİŞMELERİ
En temelde, sert LVT, laminatlara daha fazla olan sertliği LVT'nin su geçirmez kalitesiyle birleştirerek her iki kategoriyi aşan bir ürün oluşturur. Kurulum kolaylığı ve düzgün olmayan veya alt standart alt alanları etkili bir şekilde gizlemesinden dolayı diğer sert yüzey kategorilerinden pay alıyor.

Geleneksel LVT, PVC baskı filmi, temiz bir giyotin ve koruyucu bir üst kattan yapılmış daha esnek bir PVC tabakasına kaynaşmış yüksek kireçtaşı içeriğine sahip plastikleştirilmiş PVC tabanı olan katmanlı bir üründür. LVT genellikle konstrüksiyonu dengelemek için bir desteğe sahiptir ve daha fazla boyutsal kararlılık için fiberglas kumaşlar gibi ilave performans için diğer iç katmanları içerebilir.

Yüzeyler 2013'te, US Floors, Coretec Plus ile WPC / sert LVT kategorisini piyasaya sundu, LVT kapağını daha ince bir 1.5mm profilde değiştirdi ve 5 mm'lik ekstrüde edilmiş bir PVC, bambu ve ahşap tozu ve kireç taşı çekirdeğine sandviç yapmak için 1.5mm'lik bir cork kullanarak - tutkalsız kurulum için bir tıklama sistemi ile. Orijinal patent bu yapıya dayanıyordu. Bununla birlikte, patent daha sonra odun tozu veya diğer biyo-bazlı malzemeler kullanılmayan çekirdekler içerecek şekilde genişletilmiştir. Ve şimdiki haliyle, patent, PVC esaslı malzemelerin üst kapağını sınırlamamaktadır, bu nedenle diğer polimerlerin kullanımı, patentin bozulmasına yol açmayacaktır.

Bir yıl içinde, diğer katı LVT ürünleri piyasaya girmeye başladı. Ve şimdi hemen hemen her büyük esnek üreticinin bir çeşit katı LVT'si var. Ancak hemen hemen, deneysel olarak, büyük ölçüde merkezdeki yeniliklere odaklanmaya başladı.

Daha yeni iterasyonların çoğu odun tozuyla ortadan kalktı. Birçok durumda, odak geleneksel LVT çekirdeklerini değiştirmeye odaklanmıştır. Bir başarılı strateji, plastikleştiriciyi ortadan kaldırarak ve kalsiyum karbonatın (kireçtaşı) oranını arttırarak çekirdekte sertlik elde etmektir.

Üflemeyi köpürmek için genellikle köpüren bir madde kullanarak üflenen PVC çekirdekleri, çok fazla ağırlık eklemeden sertlik ve boyutsal kararlılığa ulaşmak için popüler bir çözüm olmuştur. Daha yoğun köpüklü ürünler veya daha kalın köpüklü çekirdekler, daha fazla yastıklama sağlar ve ayrıca akustik iletime engel olarak işlev görür. Bununla birlikte, daha az girinti direnci sunabilirler ve plastikleştiricilerin yokluğu malzemenin geri tepmesini engeller ve onu ağır statik yükler altında kalıcı girintilere karşı savunmasız bırakır.

Öte yandan, sağlam çürükler veya daha az köpürmüş olanlar, daha fazla girinti özellikleri sunarken, aynı zamanda da altından çok rahatlık sağlamazlar. Eklenti olarak eklenen veya satılan yastık, bu ultra sert ürünlerde kritik bir rol oynayabilir.

Ayrıca bu çeşitli katı LVT yapılarının farklı şekillerde üretildiğini de belirtmek gerekir. Örneğin, orijinal Coretec gibi WPC ürünleri, LVT kapağını çekirdeğe ve arkasına yapıştıran bir laminasyon işleminin sonucudur, ancak üflemeli veya katı PVC çekirdekli bazı zemin kaplamaları, yüksek ısıda üretim hattında birbirine bastırılarak birleştirilir. süreci.

Ayrıca, bu yazıdan sonra, tüm katı LVT ürünlerinin Çin'de üretildiğini de belirtmek gerekir. Halihazırda ABD üretimi yoktur, ancak hem Shaw hem de Mohawk ürünlerinin ABD tesislerinde üretilmesi planlanmaktadır, muhtemelen bu yılın sonunda.

Çinli üreticilerin, ABD'li ortaklarının ve dahili olarak geliştirilen diğer kişilerin özelliklerine göre imal edilen katı LVT'leri ile piyasayı sular altında bıraktıklarını söylemeye gerek yok. Bu, çok çeşitli kalitelerde ve fiyat noktalarında katı LVT ürünlerine yol açmıştır ve aynı zamanda kategorideki potansiyel fiyat aşınmasıyla ilgili bazı endişelere yol açmıştır.

Ürünlerin bazıları sadece birkaç milimetre kalınlığındadır ve temel, düz ahşap görseller, üflemeli PVC'nin ince çekirdekleri ve bağlı ped içermeyen minimum LVT kapaklar içerir. Öte yandan, bir santimetre kadar kalın olan sağlam ve lüks ürünler, dokulu yüzeyler, 5 mm çekirdekler ve ses azaltımı için önemli ölçüde bağlı pedler sunan yüksek LVT katmanları.

MEVCUT ZEMİN ÜZERİNE AVANTAJLARI
Rijit LVT, özelliklerin bir birleşimiyle olduğu gibi, eşsiz özelliklerle çok fazla ayrılmaz. Su geçirmez, örneğin tüm LVT'ler gibi. Tüm laminat parkeler gibi boyutsal olarak stabildir. Hemen tüm laminat parke ve bir çok LVT'de mevcut olan bir özelliği bir araya getiriyor. Ama hepsini bir araya getirin ve başka hiçbir şeye benzemeyen bir ürününüz var.

Başlangıçtan itibaren, sert LVT döşeme bayilerine cazip geliyor çünkü daha kolay kurulum sunan daha yüksek fiyatlı bir LVT. Kusurlu alt döşemelerin kusurları telegraf etmeden geçebilir, bu da alt zemin onarımında ek bir yatırım yapma ihtimalini karşılayacak ev sahiplerine kolay bir satış olmasını sağlar. Bunun üzerine, gerçek tıklama yüklemesi genellikle basit ve oldukça etkilidir ve bu, deneyimli montajcıların mevcut sıkıntısını göz önünde bulundurarak gerçek bir avantajdır. Bir tıklatma döşemesini takmak için birisine, montajı yapabilen bir kurulumcu bulmaktan çok daha kolaydır.

Rijit LVT'nin rijitliği ve boyutsal kararlılığı sadece genleşme ve büzülme anlamına gelmez ve genleşme derzleri olmayan büyük tesisler yapma kabiliyeti anlamına gelir, aynı zamanda aşırı sıcaklıktan hasar veya deformasyon anlamına da gelmez. Aklınızdan çıkarmayın, bu nitelikler büyük ölçüde kaliteli üretime bağlıdır.

Perakendeciler ev sahibi yükseltmeler için daha iyi bir ürün istemediler. Ev sahibi laminat parkeyi düşünürse, su geçirmez bir ürüne yükseltmek için bir düzine farklı kasa yapılabilir. Ve ev sahibi LVT'ye girerse, bu boyutsal kararlılık satış noktası haline gelir. Bunun da ötesinde, kartın gerçek ağırlığı ve sertliği, örneğin, esnek bir LVT'nin uzunluğundan daha önemli ve dolayısıyla değerli görünmesini sağlar. Bu, kategori içinde bir farklılaştırıcı da olabilir, çünkü, bazı katı LVT'ler aslında çok katı ve önemli iken, diğerleri oldukça ince olabilir ve bazıları çaresiz görünebilir. Ve bu ince ürünlerin bir kısmı yüksek performans özelliklerini karşılayabilir, bu yüzden iyi ürünlerdir, ancak ev sahiplerine daha düşük algılanan değere sahip olabilirler.

Kategori geliştikçe ve fiyat noktaları alt tarafa doğru açıldıkça, katı LVT, çok aile içinde güçlü bir pazar bulabilir, aslında, aslında, bu, zaten önemli bir inisyondur. Mülk yöneticileri, kurulum avantajlarından memnun kalırlar ve iyi organize edilmiş bir işletme, hasar görmemiş karoları ünitelere geri göndererek malzeme maliyetlerini azaltabilir ve aynı zamanda hemen hemen her yere monte edilebilecek bir ürüne çekilir.

Sert LVT ayrıca, DIY müşterisine de cazip geliyor. Ev sahibi, konfor alanının ötesinde olabilen alt zemin hazırlıklarından kaçınabiliyorsa, sert bir esnek tıklama ürünü ve önyükleme için su geçirmez olan bir ürün ideal çözüm olabilir. Doğru pazarlama ile, DIY'ciler daha yüksek fiyat noktalarının değeri konusunda ikna olmuş olabilirler.

RIGID LVT LİDERLERİ
Şimdilik pazar lideri hala ABD Floors'un Coretec'idir. Markanın günümüzde olduğu gibi günümüzde de şarap ve güllerin tadını çıkarıyor. Markası, kendisiyle birlikte laminat parke ile eşanlamlı olan Pergo'nun ilk günlerinde olduğu gibi ayrılmaz bir şekilde kategoriye bağlı. Coretec ürünlerinin yüksek kalitede olmasına ve firmanın bilindiği güçlü tasarım estetiğine sahip olmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, böylesine hızlı bir kategori büyümesi ve yeni döşeme programları üreten yeni programlarla Coretec, lider marka konumunu korumak için çok sıkı mücadele etmek zorunda kalacak.

Bu üssel büyüme ve kapasite talepleriyle karşı karşıya kaldığında, ABD Floors'un Shaw Industries tarafından satın alınmasını benimsemesi sürpriz değil. Plan, Tuftex gibi ayrı bir iş birimi olarak işletmek. Ve bu yılın ikinci çeyreğinde, Shaw's Ringgold, Gürcistan LVT tesisi, Coretec ve Floorté markaları altında katı LVT (WPC çeşidi) üretmeye başlamalı. ABD'de katı LVT üreten ilk kişi olmak, liderlik önderliğini sürdürmek için savaşa yardımcı olabilir.

Bu yıl, ABD Floors, Coretec Plus XL Enhanced ürünüyle, Coretec'in genişletilmiş Coretec ürününe, kabartma desenli ekstra geniş plakalara ve daha inandırıcı bir parke görseline yönelik dört taraflı gelişmiş bir pah ile katkıda bulundu. 18 parke tasarımında geliyor.

Firmanın ticari bölümü olan USF Contract, 8 mm kalınlığında ve 20 mil'lik bir aşınmaya sahip olan Stratum adında bir yüksek performanslı ürün serisi sunuyor. Karo ve tahta formatlarında çeşitli taş ve ahşap tasarımları bulunmaktadır.

Shaw Industries, 2014'te sert kalitedeki LVT pazarına, dört kalitedeki ahşap görünümlü plakalar olan Floorté tanıtımıyla girdi. Giriş seviyesi Valore koleksiyonu, 12 milyonluk bir kullanıcıyla birlikte 5.5mm kalınlığında ve geçtiğimiz ay Valore Plus'ı takılı bir pedle piyasaya sürdü, böylece ped artık tüm Floorté ürünlerinde bir seçenek. Bir sonraki seviye, 12 mil'lik bir giyotin ile 6.5mm'lik Classico Plank. Premio aynı kalınlıkta ancak 20 mil'lik bir giyotin ile. En üstte ise daha geniş, daha geniş ürünler, Alto Plank, Alto Mix ve Alto HD, ayrıca 6.5mm ve 20 mil, 8 ”x72” e kadar formatlarda. Floorté ürünlerinin tamamı PVC bazlı modifiye WPC çekirdeklerine yapıştırılmış 1,5 mm LVT kapaklara sahiptir.

Geçtiğimiz ay Shaw, çok aile ve ticari sektörleri hedefleyen Floorté Pro'yu tanıttı. Daha yüksek bir nominal PSI ve daha büyük girinti direnci olan daha ince bir üründür. Firma, çekirdeği “sert LVT” olarak tanımlamaktadır. Ayrıca yeni, Flouré Plus'tır ve 71 IIC ses derecesine sahip 1.5 mm'lik ekli EVA köpük ped ile birlikte mülk yönetimi piyasasını çekici hale getirmelidir.

Mohawk Industries geçtiğimiz yılın sonunda katı bir çekirdek LVT'yi piyasaya sürdü. SolidTech olarak adlandırılan ürün, kalın bir LVT üstünden, yüksek girinti direncine ve bir Uniclic MultiFit tıklama sistemine sahip yoğun bir üflemeli PVC çekirdekten oluşur. Hat, tampon olmadan 5,5 mm kalınlığında bir 6 ”x49” tahta dahil olmak üzere üç ahşap görünümlü koleksiyonda gelir; ve iki adet 7 ”x49” tahta koleksiyon, 6.5mm kalınlığında ped ile birlikte. SolidTech ürünlerinin tümü 12 milyon aşınma sunuyor.

Mohawk şu anda bir Asyalı ortak üreticisinden SolidTech'i kullanıyor, ancak firmanın Dalton, Georgia LVT tesisi çalışır durumda olduğunda ürünü ABD topraklarında yapıyor olacak. Tesis şu anda yapım aşamasındadır.

Katı LVT pazarının en yüksek seviyesine doğru giden bir firma Metroflor. Geçtiğimiz yıl, daha yüksek bir performans seviyesi gerektiren ticari pazarı hedef alan Aspecta 10 ürünü ile çıktı. Dışarıdaki birçok ürünün aksine Aspecta 10, 28 mm'lik bir giyotin içeren 3 mm kalınlığında bir LVT başlığı ile hem yoğun hem de sağlamdır. Isocore adı verilen çekirdeğin kendisi 5 mm kalınlığındadır ve kalsiyum karbonat içeriğine sahip köpüklü, ekstrüde bir PVC, plastikleştirici içermez. Ve altta kalıp ve küf tedavileri içeren çapraz bağlı polietilenden yapılmış 2mm bağlı bir ped.

Aspecta 10 patent bekleyen bir üründür ve bir

Innovations4Flooring aracılığıyla lisanslı DropLock 100 tıklama sistemi. Ve 10mm'de, piyasadaki en kalın ürün.

Metroflor aynı zamanda Engage Genesis adında Aspecta portföyünün bir parçası olmayan bir katı LVT hattı da üretiyor. 2mm LVT kapak, aynı 5mm çekirdek ve 1,5 mm takılı ped sunuyor. Ve 6 mil ila 20 mil arasında değişen aşıklar geliyor. Engage Genesis, mainstreet, multi-family ve konut remodel de dahil olmak üzere bir dizi pazara dağıtım yoluyla gidiyor.

Mannington, bir yıl önce Adura Max ile birlikte, toplam 8 mm kalınlığa sahip, çapraz bağlı polietilen köpüğün bağlı bir pedi ile kireç taşı ve üflemeli PVC'den yapılmış HydroLoc çekirdeği ile kaynaşmış olan 1.7mm LVT üst kısmı ile kategoriye girdi. Konut hattı plakalar ve fayanslar içerir ve Välinge'in 4G tıklama sistemini kullanır.

Ticari tarafta, Mannington'un odak noktası, firmaya göre üstün statik yük performansı sunan ve aynı zamanda duman yoğunluğu için bina kodlarını karşılayan bir ürün ortaya koymaktı. Bu yeni çekirdeklerde sıklıkla kullanılan şişirme maddesi, duman yoğunluğu testi. Sonuç, şirketin bu ay piyasaya sürdüğü ilk ticari katı LVT olan City Park.

City Park, geleneksel LVT katmanları ve Adura Max ile aynı 20 mil'lik giyotin ile kaplı bir ekstrüde PVC “katı çekirdek” özelliğine sahiptir. Destek polietilen köpük peddir. Adura Max gibi, City Park da Corning teknolojisini Mannington'a lisanslayan Välinge tarafından bir tıklama sistemi kullanıyor. Ayrıca, Mannington, Adura Max Prime adındaki inşaatçı ve çok aile pazarlarını hedefleyerek, sadece 4.5mm toplam kalınlık için City Park ekstrüde PVC çekirdeğinin daha ince bir versiyonunu piyasaya sürüyor.

Novalis geçtiğimiz yıl NovaCore sert LVT'yi 9 ”x60” e kadar geniş tahta formatlarında tanıttı. NovaCore, kalsiyum karbonat içeren yoğun bir üflemeli PVC çekirdeğe sahiptir, fakat hiçbir plastikleştirici içermez. Konut ve hafif ticari kullanım için tasarlanmıştır ve 12 mil'lik bir giyotin içerir. Koleksiyon, Coretec teknolojisinin lisansını ödediği Unilin'den bir tıklama sistemi kullanıyor.

NovaCore, Novalis'in esnek LVT'sini ürettiği aynı Çin tesisinde yapılır. NovaCore serisi, bir perakendeci olmaksızın, perakendecilere satış yapma fırsatı sunuyor.

Geçen ayın Yüzeyler kongresinde Karndean, sert LVT olan Korlok'u tanıttı. Ürün, firmaya göre% 100 PVC olan bir rijit göbeğe tutturulmuş 20 mil'lik bir giyotin ile bir LVT başlığına sahiptir. Ve ekli bir köpük pedle destekleniyor. Firmanın K-Core yapısı patent bekliyor. 9 ”x56” plakalar Välinge'nin 5G kilitleme sistemini kullanıyor ve 12 görsel içeriğe sahip. Ayrıca, tasarımlar kayıt içi kabartma içerir.

Congoleum, bir yıl önce Unilin'in tıklama sistemini kullanan Triversa koleksiyonuyla sert LVT pazarına girdi. 8 mm'lik ürün, 20 mm'lik bir giyotin, 5mm'lik ekstrüde edilmiş bir PVC çekirdeği ve 8 mm'lik toplam kalınlık için mantardan yapılmış 1.5 mm'lik bir alt kaplamaya sahip 1.5 mm'lik bir LVT başlığı içerir.
Bu yıl yeni, yenilikçi tasarımın ön plana çıktığı ve geliştirilmiş kenarlar ve kabartma yazma gibi özellikleri ifade eden Triversa ID'dir.

Önde gelen bir LVT üreticisi olan Earthwerks, geçen yılki PVC yüzeyli ilk sert LVT modelini de piyasaya sundu. Välinge 2G tıklama sistemini kullanan ve US Floors'un WPC patentini lisanslayan EarthWort WPC, iki koleksiyonda geliyor. Parkhill, 20 milyonluk giyotinle ömür boyu mesken ve 30 yıllık ticari garantiye sahipken, Sherbrooke 30 yıllık konut ve 20 yıllık hafif ticari garantiye ve 12 milyon takana sahip. Ayrıca, Parkhill, 5,5mm'ye kıyasla, Sherbrooke'den 6 mm daha hafiftir.

İki yıl önce, Home Legend, SyncoreX sert çekirdek ürününü, 20 mil'lik bir giyotin ile geleneksel bir ahşap polimer çekirdeği yapısını kullanarak piyasaya sürdü. SynecoreX lisanslı bir üründür. Ve geçtiğimiz ayın Yüzeyleri'nde, firma, bağımsız döşeme perakendecileri için Eagle Creek markası altında, patent bekleyen bekleyen daha sağlam bir ürün olan sert bir LVT ile çıktı. Bir Välinge tıklama sistemi kullanır, ancak bir WPC çekirdeği yerine, birbirine yapıştırılmış “ezilmiş taş” dan yapılmış bir çekirdek içerir. Ve neoprenden yapılmış bir sırt kısmı var.

ÇAPRAZ SAÇLARINDA LAMİNAT
Son yıllarda, en hızlı büyüyen döşeme kategorisi LVT olmuştur ve hemen hemen her döşeme kategorisinden pay almıştır. Ancak, en çok etkilediği görülen kategori laminat parke. Genellikle laminatlardan biraz daha pahalıdır, ancak su geçirmez yapısı, dökülmelere ve ayakta durma sularına zarar verebilecek laminatların üzerine bir kenar verir.

Her iki kategori de, iklimlendirici sahte görünüşlerin (çoğunlukla tahta döşeme biçiminde) sert bir şekilde oluşturulmasını sağlayan görseller ve yüzey dokusu teknolojileri geliştirdi. Bu nedenle, LVT'nin yüksek nem koşullarındaki performansı çoğu zaman fark oluşturucu olabilir. Ancak laminatlar, çizilmeye ve çizilmeye karşı dayanıklılığın yanı sıra sertlik bakımından da öne çıkıyor.

Sert LVT ile kazıklar yükseltildi. Şimdi başka bir laminat niteliği, sertlik eklenmiştir ve LVT'nin cephanesine eklenmiştir. Bu, laminatlardan LVT'ye olan payda bir başka değişim anlamına gelecektir, ancak bu kaymanın derecesi kısmen laminat üreticilerinin nasıl tepki verdiğine bağlıdır.
Şimdiye kadar, laminat kategorisi daha neme dirençli nüvelerle ve aynı zamanda derzleri sızdırmaz hale getirmek için tasarlanan ve bazı durumlarda fiili su püskürtmek üzere tasarlanmış eğim ile reaksiyona girmiştir. Classen Group'un Inhaus'u, bir adım daha ileri giderek, firmanın Ceramin teknolojisini kullanarak polipropilen ile bağlı seramik mineral tozlardan yapılmış yeni bir su geçirmez göbeği piyasaya sürdü. Ancak, bu problemi tamamen çözmez, çünkü melamin tabakası yoktur ve laminatın olağanüstü çizilme direncinden sorumlu olan melamindir.

Ancak laminat ve LVT'nin mükemmel evliliğini yaratmaya en yakın gözüken firma, ülkenin önde gelen vinil zemin kaplaması üreticisi Armstrong'dur. Firma, bir yıl önce, sert PVC ve kireç taşından yapılmış Sert Çekirdek Teknolojisine sahip Luxe Plank LVT ile sert LVT pazarına girdi. Ancak bu yıl iki yeni ürün, Sert Çekirdek Elemanlar ve Pryzm ekledi.

Her iki yeni ürün de yoğun bir PVC ve kireç taşından yapılmış, ancak köpük çekirdekleri gibi üflenmemiş benzer bir çekirdek kullanıyor. Ve her ikisi de Välinge tıklama sistemlerine sahip.

Pryzm bir mantar pedi kullanırken, Sert Çekirdek Elemanları eklenmiş bir polietilen köpük altlık ile birlikte gelir. Ama daha önemli ayrım, üst katmanlarla ilgisi var. Rijit Çekirdek Elemanlar, kapağı için bir LVT konstrüksiyonu kullanırken, Pryzm melamin kullanır. Bu nedenle, en azından kağıt üzerinde, Pryzm laminat parkenin en iyi özelliklerini LVT'nin en iyi özellikleriyle birleştiren ilk zemin.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında, sert LVT için yeni bir dernek kurulması yedi Kuzey Amerika yer döşemesi firması tarafından açıklandı: ABD Floors, Metroflor, Mannington, Armstrong, Novalis, Torlys ve CFL. Çok Katmanlı Yerleşim Derneği (MFA), katı LVT kategorisi için güvenlik ve ürün performansı standartlarının oluşturulmasını sağlamakla görevlendirilmiştir.

Halen, kurul başkan olarak Halstead / Metroflor'un Harlan Taşından oluşmaktadır; CFL'nin başkan yardımcısı Barron Frith; Novalis 'Mark Hansen sayman olarak; Armstrong'un Jamey Bloğu sekreter olarak; ABD Floors 'Philippe Erramuzpe üyelik sandalye olarak; ve Torlys'den Peter Barretto, pazarlama koltuğu olarak; Mannington'dan Jimmy Tuley ile birlikte üye olarak.

Geçen ay, MFA'nın ilk resmi toplantısı, Yüzeyler boyunca Las Vegas'ta toplanıyor. Grup şimdi standartlar geliştirmeye odaklanmış durumda ve bir sonraki ASTM Uluslararası yönetim kurulunun bu baharı gözden geçirmesi için zamanında sunacak malzemeye sahip olmayı planlıyor. ASTM (Amerikan Test ve Malzeme Derneği) uluslararası bir standart geliştirme kuruluşudur.

Avrupa zaten katı LVT'yi temsil eden bir gruba sahiptir. Çok katmanlı Modüler Döşeme Derneği (MMFA), dört yıl önce, Ekim 2012 sonlarında, Münih'te, Almanya'da da yedi üye ile başlamıştır. Şu anda 40 üreticinin, tedarikçinin ve enstitünün üyeliği arasında Metroflor, Classen, Forbo, Gerflor, Karndean, Novalis, Unilin (Hızlı Adım), Välinge ve Amorim yer almaktadır.

Avrupa grubu, katı LVT için standartlar yaratmayı zaten başarmıştı ve Kuzey Amerika grubu, Kuzey Amerika standartlarının oluşturulmasıyla ilgili içgörüler elde etmek için MMFA sürecini inceliyor.